LV | RU

Auto līzings
izskaidrots

Automašīnas līzings sniedz Jums veidu, kā iegādāties automašīnu, kad Jums nav pietekami daudz līdzekļu, lai samaksātu uzreiz. Tas varētu izskatīties biedējoši, bet realitātē, gandrīz, katras 8 no 10 automašīnām Latvijā iegādājās, izmantojot automašīnu līzingu. *

Automašīnas līzingu var arī izmantot, lai iegādātos motociklus, mikroautobusus, karavānas un citus braucamos. 1lizings.lv palīdzēs Jums atrast labāko finanšu piedāvājumu un aizdevēju, pamatojoties uz Jūsu individuālajiem apstākļiem, bet, ja vēlaties uzzināt vairāk par dažādiem automašīnu finansēšanas produktiem, kas ir pieejami, mēs esam sagatavojuši šīs vienkāršās vadlīnijas, lai Jums palīdzētu.

AUTOMAŠĪNAS AIZDEVUMU PAMATI

IZPRATNE PAR SKAITĻIEM

 • Kopējā summa, kas Jums jāatmaksā, ietver procentu maksājumus, komisijas maksu un visas citas izmaksas saistībā ar auto līzinga līgumu. Procentu izmaksas un komisijas ir norādīti, tā sauktajā GPL (Gada procentu likme).
 • Tā kā GPL ir vienīgais skaitlis, kas sevī ietver visas ar aizdevumu saistītās izmaksas, uz šo skaitli Jums ir jāskatās, kad salīdzināt piedāvājumus. Jo zemāks GPL, jo labāk.
 • Jo garāks atmaksas periods, jo lielāka būs kopējā pārmaksa, bet mazāks ikmēneša maksājums.
 • Jo īsāks atmaksas periods, jo mazāka būs kopējā pārmaksa, bet lielāks ikmēneša maksājums.
 • Jūs varat samazināt abus, ikmēneša maksājumu un kopējo procentu maksu, dzēšot daļu pamatsummas.
 • Jo labāka ir Jūsu kredītvēsture, jo zemāku procentu maksu Jums piedāvās.

ATĻAUTIES MAKSĀJUMUS

 • Kad iegādājaties automašīnu līzingā, Jūs piekrītat veikt regulāru ikmēneša atmaksu. Tāpēc ir svarīgi, lai Jūs izvērtētu to, ko varat atļauties, pirms veicat pirkumu. Cilvēki dažreiz iedomājas, ka var atgriezt automašīnu, ja nevar to atļauties. Tas nav tik vienkārši.
 • Ja neveiksiet maksājumus, Jūs pasliktināsiet savu kredītvēsturi. Tas nākotnē var apgrūtināt jebkāda veida aizņēmuma saņemšanu. Jums ir jāapdrošina un jāuztur automašīna. Pārliecinieties, ka arī šos izdevumus varat atļauties.
 • Tad, kad apsverat to, ko varat atļauties, laba ideja ir neatkarīga finanšu padoma uzklausīšana. Mūsu Automašīnas iegādes vadlīnijās Jūs atradīsies noderīgu informāciju par to, kādu automašīnu varat atļauties.

Saņemt piedāvājumu

AUTOMAŠĪNAS LĪZINGA VEIDI

Operatīvais auto līzings

Šī ir visvienkāršākā automašīnas finansēšanas forma. Jūsu uzņēmuma vietā iegādāsies Jūsu izvēlēto automašīnu, savukārt, Jūs līgumā noteiktajā periodā katru mēnesi veiksiet nomas maksājumus. Nomas termiņa beigās Jums būs iespēja automašīnu izpirkt – automašīnas izpirkšanas cena tiks noteikta pirms līzinga līguma noslēgšanas.

Fiksēta ikmēneša atmaksa?

Pieejamie atmaksas periodi

Parasti, 12–72 mēneši

Iemaksa

Ieteicamā iemaksa, parasti, ir 10%

Kam piemērots?

Šis līzinga veids ir atbilstošs, ja priekšroku dodat nevis automašīnas iegādei, bet gan tās lietošanai (nomai) līdz noteiktam termiņam.

Kam pieder automašīna?

Finanšu uzņēmums ir mašīnas īpašnieks atmaksas perioda laikā. Ja termiņa beigās Jūs izvēlaties to iegādāties, automašīna likumīgi nokļūst Jūsu īpašumā.

Pārdošanas iespēja/ātrākas atmaksas iespēja

Jūs varat ātrāk beigt sadarbību, nomaksājot visu kopējo summu. Tad Jūs varat automašīnu pārdot. Iespējams, Jums būs jāsamaksā kāda noteikta iemaksa par ātrāku nomaksu, bet Jūs ietaupīsiet uz procentu maksājumiem.

Maksājumu neveikšana

Ja Jūs neveicat ikmēneša maksājumus, finanšu uzņēmums var Jums atņemt automašīnu. Viņi to pārdos, un naudu izmantos, lai atmaksātu Jūsu parādu. Ja uzņēmums nesaņems pietiekami daudz naudas no pārdošanas, Jums būs jāmaksā starpība, plus visas tiesu izmaksas.

Ja esat samaksājis (vai varat samaksāt) 50% no kopējā aizdevuma, Jūs varat izvēlēties automašīnu atgriezt. Jums būs jāsamaksā visi kavētie maksājumi, kas bijuši līdz automašīnas atgriešanai. Iespējams, vēlāk Jums būs grūtāk saņemt aizdevumu.

Vissvarīgākais ir plānot to, ko Jūs varat atļauties, pirms izlemjat aizņemties. Izvēlieties atmaksas summu, kas Jums ir pieņemama, un aizņemties būs vienkārši un bez problēmām.

Finanšu auto līzings

Finanšu auto līzinga nosacījumi ir līdzīgi operatīvajam līzingam, izņemot to, ka Jūs piekrītat pirkt automašīnu jau no paša sākuma. Tā automātiski nokļūst Jūsu īpašumā, kad ir nomaksāts viss aizņēmums.

Jūs izvēlaties automašīnu; finanšu uzņēmums samaksā pārdevējam. Tad Jūs īrējat automašīnu no finanšu uzņēmuma, uzņemoties par to atbildību, un, veicot ikmēneša maksājumus, līdz ir atmaksāts viss aizdevums. Atmaksas perioda beigās Jums ir iespēja automašīnu iegūt savā īpašumā.

Fiksēts ikmēneša maksājums?

Pieejamie atmaksas periodi

Parasti, 12–72 mēneši

Iemaksa

Ieteicamā iemaksa, parasti, ir 10%

Kam piemērots?

Cilvēki, kuri vēlas iegādāties automašīnu ilgtermiņā.

Kam automašīna pieder?

Atmaksas perioda laikā automašīna pieder finanšu uzņēmumam. Kad ir veikts pēdējais maksājums, tā ir Jūsu.

Pārdošanas iespēja/ātrākas atmaksas iespēja

Jūs varat ātrāk izbeigt līgumu, nomaksājot visu atlikušo summu. Tad automašīna ir Jūsu, un Jūs to varat pārdot. Iespējama noteikta iemaksa par ātrāku aizdevuma atmaksu, bet Jūs ietaupīsiet uz procentu maksājumiem.

Maksājumu neveikšana

Ja Jūs neveicat maksājumus, finanšu uzņēmums var Jums atņemt automašīnu. Viņi to pārdos, un naudu izmantos, lai atmaksātu Jūsu parādu. Ja uzņēmums nesaņems pietiekami daudz naudas no pārdošanas, Jums būs jāmaksā starpība, plus visas tiesu izmaksas.

Ja esat samaksājis (vai varat samaksāt) 50% no kopējā aizdevuma, Jūs varat izvēlēties automašīnu atgriezt. Jums būs jāsamaksā visi kavētie maksājumi, kas bijuši līdz automašīnas atgriešanai. Iespējams, vēlāk Jums būs grūtāk saņemt aizdevumu.

Vissvarīgākais ir plānot to, ko Jūs varat atļauties, pirms izlemjat aizņemties. Izvēlieties atmaksas summu, kas Jums ir pieņemama, un aizņemties būs vienkārši un bez problēmām.

Pilna servisa auto līzings

Ar pilna servisa auto līzingu, tāpat kā ar operatīvo līzingu, Jūs izvēlaties automašīnu, bet finanšu uzņēmums samaksā pārdevējam. Jūs maksājat ikmēneša procentus finanšu uzņēmumam, tāpat kā citos kredīta veidos, bet šādi Jūs nomaksājat tikai vienu summas daļu. Pārējais ir kā vienreizējais maksājums atmaksas perioda beigās. Tas nozīmē, ka katru mēnesi Jūs maksājat mazāk par automašīnu no tās pašas summas, ko maksājat operatīvajā līzingā. Atmaksas perioda beigās Jūs vienkārši varat atgriezt automašīnu, un sākt ar jaunu automašīnu. Jūs varat arī samaksāt iepriekš nolīgto vienreizējo maksājumu, un automašīna nonāk Jūsu īpašumā.

Mašīnas atgriešanas sakarā pastāv daži sarežģījumi. Pirmkārt, tai ir jābūt labā stāvoklī – par jebkāda veida bojājumiem Jums būs jāmaksā. Otrkārt, Jums sākumā ir jāpieraksta nobraukums. Ja Jūs to pārsniegsiet, Jums būs jāmaksā par katru kilometru, kas ir virs noteiktā, ja vien iepriekš nevienojaties citādi.

Fiksēts ikmēneša maksājums?

Pieejamie atmaksas periodi

Parasti, 12–72 mēneši, bet var būt ilgāks

Iemaksa

Ieteicamā iemaksa, parasti, ir 10%

Kam piemērots?

Cilvēkiem ar labām kredītvēsturēm, kuriem patīk mainīt mašīnas ik pēc dažiem gadiem, un nevēlas kļūt par automašīnas īpašniekiem. Ja vēlaties mašīnu iegādāties, citas finansējuma opcijas būs daudz izdevīgākas šajā gadījumā.

Kam pieder automašīna?

Atmaksas perioda laikā automašīna pieder finanšu uzņēmumam. Ja izvēlaties automašīnu perioda beigās iegādāties, nevis atgriezt atpakaļ, tā kļūst Jūsu, kad ir veikts vienreizējais maksājums.

Pārdošanas iespēja/ātrākas atmaksas iespēja

Ja vēlaties pārdot automašīnu pirms termiņa beigām, Jums būs jāatmaksā visa noteiktā summa. Tas noteikti Jums maksās daudz vairāk, nekā, kad Jūs pagaidītu līdz termiņa beigām, jo tā ir aprēķināts nolietojums.

Maksājumu neveikšana

Ja Jūs neveicat maksājumus, finanšu uzņēmums var Jums atņemt automašīnu. Viņi to pārdos, un naudu izmantos, lai atmaksātu Jūsu parādu. Ja uzņēmums nesaņems pietiekami daudz naudas no pārdošanas, Jums būs jāmaksā starpība, plus visas tiesu izmaksas. Ja esat samaksājis (vai varat samaksāt) 50% no kopējā aizdevuma, Jūs varat izvēlēties automašīnu atgriezt. Jums būs jāsamaksā visi kavētie maksājumi, kas bijuši līdz automašīnas atgriešanai. Iespējams, vēlāk Jums būs grūtāk saņemt aizdevumu.

Pilna servisa līzings varētu būt lielisks veids, kā braukt ar automašīnu, kuru citādi nevarat atļauties—bet pirms lēmuma pieņemšanas Jums ir jāaprēķina visus izdevumus, lai nerastos grūtības atmaksāt aizdevumu.

Patēriņa kredīts

Patēriņa kredītu bieži sauc arī par auto kredītu, un tas nav nodrošināts ar auto ķīlu.

KĀDĒĻ VĒRSTIES PIE 1LIZINGS.LV PĒC AIZDEVUMA AUTO IEGĀDEI?

Tradicionālais automašīnas aizdevuma noformēšanas veids ir auto līzinga piedāvājums no pārdevēja, kad iegādājaties automašīnu. Bet, ja sadarbojaties ar 1lizings.lv, pirms tiekat tik tālu, Jūs sev nodrošināt trīs lielus ieguvumus:

AR 1LIZINGS.LV:

 • Jūs konkrēti zināt, ko varat atļauties, pirms vēršaties pie pārdevēja – pārrunās būsiet noteicēja lomā
 • Jums ir bijusi iespēja pārliecināties, ka šis darījums ir piemērots tieši Jums. Pārdevēji, parasti, tikai piedāvā aizdevēju, un ļoti ierobežotu piedāvājumu izvēli
 • Jūs ietaupāt laiku—mēs Jums sniegsim aizdevuma lēmumu dažu sekunžu laikā, un palīdzēsim ar visiem administratīvajiem un dokumentu darbiem, kā arī pārrunās ar pārdevēju. Tādējādi, no salona aizbrauksiet savā automašīnā, nevis pavadīsiet neskaitāmas stundas pārdevēja birojā
Saņemt piedāvājumu